Dnes začíná druhý turnus letního tábora!

Vesemirovo tajemství

oddílovka 7edmičky (úterý 16. 11. – středa 17. 11. 2010)

Po tajemství pátrali: Pendrek, Masařka, Safari, Žofré, Besekr, Trubička, Čmelda, Tygr, Bája, Sušenka, Stín, Myšák a Triss, Eskel, Geralt, Yarpen s Vesemirem.

Úterý, 16. listopadu:

Hlava vlka. Safari v zahradě. Na cestě do laboratoře. Divoch Žofré. Když jsme se navečer sešli v našem hradišti s ostatními adepty, učedníky, zaklínači, sluhy a padavany, bylo naším prvním úkolem připravit si pořádnou výzbroj, kdyby nás v noci přepadla nějaká ta příšera. Chopili jsme se tedy jehel a nitě a ze starých zbytků svršků (i spodků) vyráběli hadrové koule. Ne každý kus oděvu ale padl na výzbroj - jedno fešné tričko dobře padlo Pendrekovi, který zápasil s touhou nechat si ho. Když jsme skončili s výrobou, museli jsme samozřejmě vyzkoušet, jestli správně létají. K tomu nám posloužilo tréninkové cvičení v hale, které ukončila až zvláštní zpráva. Naším úkolem bude během následujícího dne najít tajnou zaklínačskou laboratoř, kterou naši předkové ukryli po dobytí Kaer Morhen. Kde se ale nachází? Na to budeme potřebovat polohu několika míst, která když se spojí podél zaklínačského medailonu a najde se jejich střed, ukáží nám tak polohu úkrytu tajné laboratoře. Vydali jsme se ven do tmy najít části mozaiky, která nám měla prozradit polohu prvního záchytného bodu. Hledali jsme dlouho a pečlivě a v klubovně si poté složili obrázek ve tvaru vlka. Skutečný objev jsme ale učinili na jeho druhé straně. Po vyluštění písmenek Morseovy abecedy jsme zjistili polohu prvního místa - socha Františka Palackého (ano, ta s tou Škodovkou, jak správně podotkl Safari =) ). Pak už jsme se jen navečeřeli, vyčistili si zuby a poslouchali povídku na dobrou noc, kterou přečetla Eskel.

Středa, 17. listopadu:

Co tam všichni nahoře hledají? Průzkum trosek laboratoře. Nastoupit a jedem! A opět venku na denním světle. Druhý den naší výpravy se všichni probudili s medailonem na krku - během noci totiž prošli zkouškou a tak se mezi námi objevili dva noví zaklínači (Safari a Žofré) a noví adepti. Během dopoledne jsme se vydali hledat trus Magnetojeda, který nám měl prozradit polohu dalšího záchytného bodu. Jeho trus přitahoval střelky našich buzol, takže nebylo až tak obtížné ho mezi rostlinami objevit, i když druhé skupince to dalo trochu práci. Nápověda, kterou jsme získali, tedy most na Dětský ostrov, byla správně využita až poté, co jsme si ujasnili, kterýžto ostrov je ten Dětský... Další pátrání nás zavedlo do botanické zahrady, kde jsme hledali a do příslušných políček zapisovali latinské názvy příslušných rostlin. Správný zaklínač je totiž musí znát, aby mohl připravovat mutagenní mixtury. Výsledkem našeho snažení byla poslední indicie - Tančící dům. Když se všechna místa spojila podél amuletu, dostaly jsme příslušné místo, ke kterému jsme vyrazili na lodích. Cesta nás zavedla do podzemí, kde jsme postupovali vyzbrojeni baterkami a meči neohroženě vpřed do vlhké, páchnoucí tmy. Ve chvíli, kdy jsme prozkoumávali jednu z bočních chodeb, vyrušil nás zvuk souboje – a teprve teď jsme si všimli, že s námi není Vesemir! Okamžitě jsme mu vyrazili na pomoc, ale našli jsme ho samotného u trosek laboratoře - někdo ho přepadl a stihl utéct dřív, než jsme doběhli k Vesemirovi. Posbírali jsme tedy vše, co ze zničené laboratoře zbylo, a vydali se na zpáteční cestu. Občasné dunění totiž mohlo ohlašovat návrat nepřátel. Když jsme byli venku z temnoty, vyrazili jsme zpět na hradiště, kde jsme si prohlédli, co vše pro nás v laboratoři nepřátelé zanechali. Kromě jiných tajemných předmětů tam byly i zaklínačské kodexy, které jsme si rozebrali a snad je brzy zaplníme a také zjistíme, jak ostatní věci nejlépe zužitkovat. Pak už nicméně následovala menší hostina z toho, co jsme nestihli sníst během celého pobytu, a nakonec návrat do našich domovů...

Zapsala Eskel

další fotky z akcekronika v pdf