Dnes začíná druhý turnus letního tábora!

Po stopách Heráklových

Podzimní prázdniny 7.oddílu (24.-28.10.2007)
Zúčastnění hrdinové: Slon, Pája, Zóna, Ďulík, Píďa, Safari, Vojta, Bája, Amazonka, Turbík

Hrdinové v mlze.

Středa 24.10.

Ve středu odpoledne jsme se všichni sešli na Černém mostě. Potom jsme se odebrali na nástupiště a čekali na autobus směr Trutnov. Cesta byla dlouhá, ale celkem příjemná. Nepříjemnosti začaly až v Trutnově. Další autobus na Pomezní boudy nějakým záhadným způsobem nejel. Po půl hodině čekání jsme popojeli do Svobody nad Úpou, odkud nás Honza autem odvezl až k chalupě. Tam nás čekal už teplý čas a příjemný večer. Před spaním jsme se z literatury všichni dozvěděli první část příběhu o Heráklovi. A dostali jsme za úkol vykonat všech 12 úkolů stejně jako řecký hrdina.

Boj s nemejským lvem.

Čtvrtek 25.10.

Ráno po dobré snídani jsme se vydali k místnímu kostelíčku na prozkoumání okolí. I přes ošklivé počasí – hustou mlhu – jsme dokázali svou sílu při zápasu s hady, kteří se nás podobně jako malého Herákla snažili zardousit. Po obědě jsme vyrazili na Cestník porazit nemejského lva. Pomocí speciální zbraně (řádného kyje) se to všem podařilo. Večer jsme trávili skládáním puzzlíků, hraním různých her a někteří zlobením. :-)

Večerní trénink na lov.

Pátek 26.10.

Od počátečního rána jsme začali čistit Augiášův chlév – uklízeli jsme průběžně až do odjezdu. Jako náplň dopoledne jsme se vypravili pochytat Gérionův dobytek. Obra jsme lstí přemohli a velkou část dobytka získali. Cestou zpátky jsme se snažili zkrotit Diomédovy klisny. Po dlouhé cestě zpět a po odpočinku jsme se vydali na druhou stranu zabít hydru. Hydra je však devítihlavá a velmi zákeřná. Naštěstí se všem podařilo všechny hlavy usekat a zatavit horkým voskem. Za soumraku jsme se vítězně vrátili domů. Večer jsme vyráběli vlastní draky – abychom mohli plašit stymfálské ptáky. Další dobrodružství na sebe nenechalo dlouho čekat. Po setmění jsme vyrazili „na Sněžku“ pro podsvětního psa Cerbera. Toho jsme našli hned na místním hřbitově. Po malém nočním dobrodružství jsme se vrátili ke spánku.

Neseme Atlantovu tíži.

Sobota 27.10.

V sobotu jsme vstali celkem časně a vyrazili na předlouhou pouť pro jablka Hesperidek. Hned na nejbližší skále (kopci) jsme osvobodili přikovaného Prométhea, který nám poradil cestu na kraj světa. Tam jsme si na chvíli vyměnili místo s obrem Atlasem, který držel nebeskou klenbu. Ten nám jablka přinesl a lstí jsme se ho dokonce dokázali zbavit. Cestou zpět jsme zabili divokého krétského býka. Když jsme se po dlouhém putování vrátili zpět, večer jsme dokázali získat pás královny Amazonek. Přemohli jsme je svou chytrostí a bystrým myšlením. Před spaním jsme si ještě přečetli další část příběhu o našem hrdinovi.

Boj o Hippolytin pás.

Neděle 28.10.

Na neděli nám zbyl poslední úkol – zahnat stymfálské ptáky. I přes nepříznivé bezvětří se nám podařilo všechny opeřence zastrašit a mohli jsme se vrátit. Od teď jsme měli splněno všech dvanáct úkolů a byli jsme volní. I když Herákles ve svém životě vykonal ještě mnoho hrdinství, my jsme se už museli vrátit domů, do Prahy. Uklidili jsme chaloupku, napsali jsme do místní kroniky a vyrazili na autobus na Pomezní boudy. Cestou jsme téměř všichni dospávali a na Černém mostě jsme se rozešli. Myslím, že akce se moc povedla. :-)

další fotky z akce

Zapsala KaPája