Dnes začíná druhý turnus letního tábora!

PODZIMKY NA ŠÁNU

1.DEN

V pátek 26.10.2001 jsme se sešli na Masarykově nádraží v docela hojném počtu: Jana, Líza, Pepa, Felix, Honza, Ignác, Bonáč, Filip, Kadam, Jarunka, Pigmej, Katka a Tereza. Cesta vlakem byla celkem good. Museli jsme zkonzumovat všechno, co jsme si brali sebou. Než jsme dojeli do Hrobců, řekl nám Pigmej první dvě zásady:
 • 1) Do vlaku nastupujeme klusem.

 • 2) Z vlaku vystupujeme skokem.

 • Vlak ještě úplně nezastavil, ale první nedočkavci naší výpravy vyskočili už za jízdy. Po cestě jsme se ještě stavili pro Mravence, který si zrovna balil. Z toho, jak pořád řval na svou mámu, že nemůže něco najít, jsme usoudili, že má ve věcech pěkný bordel!! Potom nám Pigmej objasnil další zásady týkající se chování při průchodu vesnicí:
 • 1) Ticho!

 • 2) Zdravit (např. Dobrý večer vinšuju!).

 • Cestou k řece jsme se ještě museli stavit pro rybářku a hodit ji na vodu. Jana a Jarunka dostali za úkol nést podlážky. Těsně před položením to Jarunka pustil Janě na nohu. Přes řeku jsme se dostali, plně naložení, bez sebemenších problémů (naštěstí). Po výstupu na pevninu nastal pro Pigmeje kritický okamžik zvaný "KTEREJ KLÍČ TO ASI JE?" Po chvilce napětí jsme se nakonec dostali dovnitř a začali to tam rovnat, přerovnávat, přehazovat, přemisťovat atd. Bylo to celkem těžké, protože všechno bylo pos... od myší. Potom už zbývalo jen jedno, vzít koště a smést ty hov... pryč. To si vzal na starost Filip a zvládl to celkem dobře. Pak už jsme byli strašně unavení, takže Pigmej vyhlásil večerku a někteří z nás šli spát.


  Napsala: Jana Poradci: Líza a Pepa

  2.DEN
  sobota 27.10.2001:

  Tato noc byla nejakčnější pro Žirafu, který dorazil s mírným zpožděním celý mokrý. Vždy se ale najdou zlomyslné duše, které Žirafovi přitíží - closed door.
  Po vydatné a chutné snídani vlastní výroby následovala 1.třetina, která skončila stejně jako 2., remízou. Až teprve 3. třetina rozhodla o vítězi. V přestávkách jsme čistili střechu, což dokazují zezadu prodřené kalhoty. Svou přítomností jsme poctili obě špičky Šánu. Tzv. Jupí cesta si vyžádala i své oběti v podobě několika vykoupaných. Onen přívlastek Jupí byl opěvován některými členy až do večera. Ani stupňující se všeobecný hlad nedokázal urychlit přípravy táborového ohně. Po vydatně nevydatných uzeninách, za recitace portugalské básně [:Auma Pedro:], jsme si spolu s Elvisem Bonaventurou zanotovali několik písní z ruského archivu. Usínání proběhlo normálně a nestalo se při něm nic, co by stálo za popsaný papír.
  V noci proběhla bojová hra po Šánu a pro největší penery pochod "Tour 2001 Hrobce - Terezín a zpět".


  Napsali: Honza&Bonaventura

  3.DEN
  neděle 28.10.2001:

  Někteří z nás se opět nevyspali (náročná noční akce). Po deportaci na nádraží a strastiplné cestě vlakem a autobusem jsme se dostali k pokladně v Tiských skalách . Do skal jsme výjimečně vstoupili legálně, neboť Pigmej se rozhodl zaplatit. Po vstupu do prvního okruhu se začaly rozdávat nelehké horolezecké zkoušky. Přitom jsme objevili zajímavou díru ve skále, kterou se snažila většina z nás prolézt (většinou úspěšně, ale vypadali při tom opravdu roztomile - obzvlášť Žirafa a Pigmej). Jedině trapná Katka ho neprolezla. Potom se rozpoutala krutá bitva s laserovými meči v podobě modrých a černých lihových fixů, rozdaných nám už před odjezdem. Jenom trapná Katka se bála a prohrála. Přistoupili jsme k druhému okruhu, kde se nic zajímavého nedělo (kromě nechutného počasí ). Po občerstvení polévkou v místní boudě, jsme se vydali na zpáteční cestu k zastávce busu. Mezitím Žirafa s Lopatou trapačili (a to velmi! ). Sebrali Jitce batoh a nechtěli ho vrátit. Po jejich chycení a zasloužené pomstě (počmárali jsme celého Žirafu lihovkami) nám ukradli Mravence, ale my jsme odjeli do Ústí, tentokrát bez nich. Avšak na ústeckém nádraží nás dostihli a Mravence vrátili. Po příšerně nudné zpáteční cestě vlakem jsme konečně dorazili na základnu (bez Žirafy a Jitky, kteří pokračovali vlakem do Prahy ) a šli spát. Byl to úžasný den, na který do smrti nezapomeneme.


  Napsali: Ignác a Katka

  4. DEN
  pondělí 29.10.2001

  Dnešní ráno proběhlo docela normálně. Všechny probudila Tereza, ale nakonec už toho měl Pigmej dost, a tak nás téměř všechny vyhnal ven do mrazu, i když musím podotknout, že jsem byl také venku, a zima nebyla. K snídani byl chleba s marmeládou a Pigičaj. Všem, až na Felixe, očividně chybělo shybovadlo. Po snídani se odehrála 1. třetina Pigi-ballu , ale rozespalost působila záporně na hvězdy našich Jupi týmů. Nakonec to dopadlo porážkou Pigmejovců, díky velkému odporu Katky být v bráně, což vyvrcholilo v jejím odchodem z Pigi týmu a tím i ze hry. O přestávce se zachtělo velice rozžhavené Pepošce zchladit se v Labi, přidal se i Adam. Odstartovala 2. třetina a Adam byl ve své kůži tzn. že pustil každý gól, to vedlo až k porážce jednoho z Jupi týmů. V přestávce si Bonáč vysloužil pranýř a později se na něj dostala i Katka. 3. třetina skončila vítězstvím Bonáčova družstva. Jelikož jsme všichni byli vyčerpaní, velice jsme se těšili na osvěžení v bazénu. Ale všechno dopadlo úplně jinak. Do bazénu jsme přišli v 16:45, ale bylo otevřeno pouze do 17:00. Avšak šikovný Pigmej dokázal vysmlouvat alespoň sprchy a saunu, a tak jsme skončili závodem v ledové vodě a všem se to velice líbilo. Posilněni oplatkou jsme doběhli k vlaku a stihli to jen tak tak. Večeře nebyla nic moc (šlichta), ale našli se i tací odvážlivci, kteří požádali o "úctyhodné porce". Nakonec jsme dříve či později spokojeně ulehli do svých spacáků.

  Napsal: není známo Oprava: Honza

  5.DEN
  úterý 30.10.2001

  Probudili jsme se, nasnídali se a začali se pomalu chystat k odjezdu. Oběd sestával z hromadného pojídání polévky a poté následoval souboj mušketýrů proti gardistům, který pravděpodobně skončil vítězstvím mušketýrů. Toho dne se ještě Ignác s Lopatou stačili nechtěně vykoupat ve studeném Labi při akrobatických kouscích v korunách stromů. Poté, co jsme se úspěšně přeplavili, jsme vrátili kanystry, hrnec s bramborami a Mravence jejich majiteli. Cesta vlakem do hlavního města Prahy proběhla bez větších potíží a na Masarykově nádraží jsme se všichni rozprchli.

  Napsal: Honza

  !fotky!