První tábor

Naše vzpomínky či odkazy na fotografie a další materiály
Kidd
PříspěvkyCOLON 51
RegistrovánCOLON úte bře 03, 2009 17:06
BydlištěCOLON Modřany
CONTACTCOLON

První tábor

Příspěvekod Kidd » pon čer 08, 2009 7:23

Protože se objevily názory, že na fóru je už moc informací a jsou roztříštěné a Pigmej mi řekl, že na nějaké shrnutí asi nikdo nemá čas, pokusil jsem se udělat shrnující text sám. Jeho první verzi jsem poslal Pigmejovi. Snažil jsem se v něm všechny informace a data ze vzpomínek shrnout, což někdy nebylo úplně jednoduché. Budu rád, když to někdo z těch co to zajímá, zkontrolují, nebo i přepíšou.
Narazil jsem na zásadní nesrovnalosti.
Zatímco Bejby píše první tábor byl 1968 –jeden Patronův oddíl, od 1969 celý Bílý los.
Tarzan píše, že Patron se objevil až v roce 1969 a tehdy že byl první tábor.
Jak to tedy bylo?
Pokud jsem to dobře pochopil tak Bílý Los byl středisko, sdružující víc oddílů.
bylo to tak, že Patron měl svůj oddíl, se kterým tam byl už v roce 1968 a Tarzanův oddíl pak vstřebal?

Iva Urbanová
PříspěvkyCOLON 11
RegistrovánCOLON stř pro 17, 2008 21:29

Příspěvekod Iva Urbanová » pon čer 08, 2009 18:45

Kidde, je úžasné, že tyto otázky kladeš. Ti, co by mohli na tyto otázky odpovědět, se zatím neozvali na těchto stránkách, jsou ale přihlášení - Beruška, Ažvenka, Karel by taky mohl něco vědět, Tarzan. Měli bychom - a to je námět pro organizátory - najít osobu, která všechny informace o začátcích skupiny na Šánu zjistí, zapíše a bude moci pak předložit vyčerpávající elaborát. napadá mě, nechtěl by sis to Kidde vzít na starost?
Bejby

Kidd
PříspěvkyCOLON 51
RegistrovánCOLON úte bře 03, 2009 17:06
BydlištěCOLON Modřany
CONTACTCOLON

Příspěvekod Kidd » pon čer 08, 2009 21:12

Já na tom pracuju od začátku co jsem se dozvěděl, že tahle akce bude. Úplně neuvěřitelně mne to baví, a sestavit nějaký výsledný elaborát se stejně už pokouším, tak nějaké oficiální posvěcení není ani moc potřeba. Času sice není moc, ale ano, proč ne.

Igor
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON sob led 03, 2009 18:03

Příspěvekod Igor » úte čer 09, 2009 7:12

K prvnímu táboru na ostrově.
První oddílový tábor na Šánu byl podle mých informací v roce 1969. Pořádal ho 72. oddíl vodních skautů.
Název Bílý los byl název 33. skautského strediska kde 72.oddíl vodních skautů působil. Po sloučení v jednotnou dětskou organizaci vzniká 90. Pionýrská skupina a do svého názvu přebírá název bývalého skautského střediska. Ne nadarmo díky naší dlouho držené nezávislosti mnohým Pionýrským bafuňářům na paměť lezl název Foglarovy knihy Devadasátka pokračuje.
Naposledy upravil 1 dne Igor, celkově upraveno 0

Tyčka
PříspěvkyCOLON 9
RegistrovánCOLON stř dub 04, 2007 7:51
CONTACTCOLON

Příspěvekod Tyčka » úte čer 09, 2009 21:34

33. středisko Bílý Los. Po roce 89 se obnovený chlapecký oddíl scházel v domečku ve Šlikovce ve dvoře.

Zpět na