Maník-člunař-vedoucí

Naše vzpomínky či odkazy na fotografie a další materiály

Které období šánovského života bylo nejlepší ?

maník
0
Žádná hlasování
člunař
12
71%
instruktor
3
18%
vedoucí
2
12%

Celkem hlasůCOLON 17

Kidd
PříspěvkyCOLON 51
RegistrovánCOLON úte bře 03, 2009 17:06
BydlištěCOLON Modřany
CONTACTCOLON

Maník-člunař-vedoucí

Příspěvekod Kidd » sob dub 18, 2009 7:19

Myslím, že asi každý z těch kteří jsou tu registrovaní to zažil. Asi nejkrásnější období, kdy jsem mohl říct: Jsem člunařem! Na vodě jsem to já, kdo určuje co se bude dít, kam a jak rychle pojedeme, já trestám provinilce. A i v případě, že jsem trestán já, můj trest je výjimečný. Kolík, taková noční vigílie na lodi nebyla vůbec špatná, i když se člověk zapotil. (Kdo nezažil kolíka na pramici, neví co to je opravdový kolík.) Nikdy jsem nevyužíval pomoci druhých člunařů, kteří na některé čekávali u záchodků a odpádlovali to společně. Jako odměnu za vedení posádky mám jisté výsady. Ještě si můžu hrát a hlavní tíha zodpovědnosti leží na jiných, ale podílím se na vedení tábora, a hlavně na radách dostanu limonádu. (Chceme tu černou!) a večer je velkými tolerováno, a člunaři vyžadováno, že se po večerce odeberou do džungle a u ohýnku a žijí svým nočním privilegovaným životem. Úplně první ohýnek u kterého jsem sedával byl na plošince ve svahu břehu hned za druhým náměstíčkem. Další rok, nás vedoucí vyhnali do džungle ke shybovadlu, poslední místo , kde jsem ještě jako člunař sedal, jsme s Machrem upravili v rigolu pár set metrů za táborem. Tam vydržel ohníček nejdéle. Radost z kytary a povídání stálo i za ranní ospalost.
A co teprve když přišel člunařský den! Nejvíc vzpomínám na to jak Filip dělal hospodáře, teda hlavně na to jak o tom pak vyprávěl.

žluťák
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON stř led 28, 2009 20:39
CONTACTCOLON

Příspěvekod žluťák » ned dub 19, 2009 14:19

Já jsem člunařování zažil vlastně jen na jednom táboře. Sice už rok před tím jsem člunaře měl slíbenýho, ale nějak to nevyšlo a na mně nezbylo místo. No a na tom onom táboře pak dělali člunaře i úplný nováčkové, protože to byl tábor kdy se nabralo veliká spousta lidí, tudíž jsem se cítil trochu ukřivděný, že jsem si člunařování mohl užívat jen poměrně krátce. Pak už jsem se přehoupnul rovnou do instruktorskýho věku a ten byl pro mně asi nejlepším úsekem který jsem tu prožil. Už jsem patřil mezi ty velký, ale zodpovědnost ještě nebyla ta 100% a člověk byl schovaný pod toho svého vedoucího. Navíc s náma cloumala puberta a instruktorský povinnosti i možnosti byli tak akorát to co jsme v té době potřebovali. Autority nebyli zas až tak přísný a daly se respektovat a hlavně jsme nemuseli být moc doma, což je pro ten věk daleko nejlepší řešení.
A vedoucování to už je daleko víc starostí i zodpovědnosti a i když je to samozřejmě super, tak na to krátký instruktorský období to nemá :-)

Kidd
PříspěvkyCOLON 51
RegistrovánCOLON úte bře 03, 2009 17:06
BydlištěCOLON Modřany
CONTACTCOLON

Příspěvekod Kidd » pon dub 20, 2009 6:31

No je možný že já jsem trochu speciální případ. Já byl člunař 4 roky (neni to rekord ?). Když o tom přemýšlím, musel jsem dělat člunaře poprvé stejný rok jako ty Žluťáku! To byl ohýnek za druhým náměstíčkem, a chodili tam i nějací háčkové , nečlunaři, vzpomenu si jen na Vocheho, ale bylo jich víc. Já byl proti vám malej a taky jste se mi občas ztráceli, kamsi do stanů. Ale to jsem si vynahradil pozdějc. Pak jsem naopak hodně věcí už prožíval společně s tehdejšíma instruktorama, instruktoři chodili poslední rok mého člunařování často k našemu (mému?) ohníčku a bonus, který jsem měl já jako člunař byl, že jsem si při tom mohl naplno hrát, hledat poklady, snažit se vyhrát!

Sluníčko
PříspěvkyCOLON 15
RegistrovánCOLON úte kvě 27, 2008 14:55
BydlištěCOLON Praha 8 - Karlín
CONTACTCOLON

Příspěvekod Sluníčko » sob kvě 23, 2009 8:16

Za sebe mohu říci, že vše bylo super a snažil jsem se užívat a žít každé období naplno.
Vzpomínky na vše začínají prvním setkáním se skupinou v Břevnově v domově důchodců, kde byla zimní klubovna. Byl asi tak únor, březen 1983.
Můj táta pracoval s Hobbym a ten mu navrhl, jestli bych nechtěl přijít se podívat - bylo mi 11 let, 5. třída zš. Moc se mi nechtělo, ale byl jsem zvědavý. Máma jela s námi. Ještě jsem vzal Medvěda a Šimpanze - spolužáky. Přidělen jsem byl ke 3. oddílu. Schůzku v levém rohu velké místnosti vedla Zrzka. Hned v neděli byla myslím akce na hřbitovech na Smíchově, ale indicie jsme běhali zjišťovat až na Petřín. Odtamtud si pamatuji Ruchyho. A pak spoustu dalších akcí a programu a pak dokonce voda.
Dřevěné pramice na Bošánu, klubovny plovoucí u břehu na pontonech...Opravy pramic, temování provázků do škvír a zalévání asfaltem...Soutěže, bodování, hvězdy...
Mám pokračovat?...

Iva Urbanová
PříspěvkyCOLON 11
RegistrovánCOLON stř pro 17, 2008 21:29

Příspěvekod Iva Urbanová » pát čer 05, 2009 21:12

Ano, Machře. Pro mě jsi stále Machr - pokračuj.Bejby

Zpět na