vzpomínka Dick

Naše vzpomínky či odkazy na fotografie a další materiály
dick
PříspěvkyCOLON 4
RegistrovánCOLON sob pro 27, 2008 22:30
BydlištěCOLON královské vinohrady

vzpomínka Dick

Příspěvekod dick » čtv bře 19, 2009 21:54

Je to senzační a super, chtěl jsem něco začít psát, ale než jsem se prokousal množstvím rubrik a příspěvků, vybavilo se mi strašně věcí najednou, že tu sedim už hodinu a nevim, odkud začít. Ale sepíšu to! Kolik mám volných znaků v poli?
Bejby, Pavla, Igor a Kidde, Machře (po staru :lol: ), Žluťáku - paráda.

žluťák
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON stř led 28, 2009 20:39
CONTACTCOLON

Příspěvekod žluťák » stř bře 25, 2009 12:43

tak pane čekáme na ty tvoje zážitky celý netrpělivý :D
tak šup šup, ke klávesnici a mačkat písmenka, ať si můžeme počíst

dick
PříspěvkyCOLON 4

první tábory

Příspěvekod dick » čtv dub 23, 2009 21:59

Když teda začnu vzpomínat, tak co mi utkvělo nejvíc? Samozřejmě smrad ze slepičárny před deštěm, Labe pokryté bílou pěnou z papírny ve Štětí, po prvním turnuse vydupaná všechna tráva a všudepřítomný písek, škvoři a pavouci úplně všude (ale úplně), laguna pokrytá květy z topolů, škrabání kyble brambor ve 4 ráno (něco jsem se naškrabal). Ale to jsou ty horší. Pak samozřejmě stovky dobrých lidí, kteří prošli Šánem, kde nebylo místo pro přetvářku a vyčůránky. Prostě charakter se odhalil a zůstali jenom ti, kteří byli fakt dobrý do nepohody.
První konkrétní vzpomínka je na Patrona, jak stojí kdesi na nástupišti ve starém vojenském maskáčovém kabátě s kožešinou, modré kalhoty s bílým opaskem a na krku kovová píšťalka ve tvaru doutníku a s opravdu nazaměnitelným zvukem. Na jeho Tramant 600 a později nový model 601. Chleby namazané pouze tak, že máslo zaplnilo otvory v chlebu a zbytek se setřel a mazal na další chleba.
První tábor - to bylo drsné pro malýho kluka. Oddílový vedoucí největší zálesák Karel s bajonetem trvale u pasu, a plno senzačních zážitků. Ale taky vytaženej v noci ze spacáku, abych na radě vedoucích zdůvodnil, proč jsem odmítnul uposlechnout svého člunaře. Jen jsem si lehnul, už mě tam táhli znova, protože v seníku byl o stránku dál zase zápis, že jsem použil okřídlené slovo. Součet byl č minusáky a rovnou ve 4 ráno na brambory. Že by pokus o převýchovu?
Nebyl to jenom tábor - taky tajupná klubovna ve Šlikovce ve dvoře, kde jsme si zatápěli pokaždé v kamnech.

dick
PříspěvkyCOLON 4

začátek osmdesátých

Příspěvekod dick » čtv dub 23, 2009 22:13

to už si pamatuju líp. Já byl instruktor a několik táborů mi dělal vedoucího Sixi, pak byl hospodářem. Tak to byl taky velký vzor. Dodnes pohodář a působí, že je nad všim. Oslovoval zásadně "chlapče". Vedoucí taky Žanerka, Jiřina, ale hlavně to byli dva Jirkové. Svoboďák a Hobby. Dávali tomu strašně moc a dodnes jsem jim za hodně zkušeností vděčný, i když jsem jim to asi nestihl říct. Táborovky dostaly nějaký příběh a Hobby nás zásoboval neskutečnym množstvim her. Po večerech u táboráků taky neuvěřitelnými příběhy z vojny. Že by tam byl tolik let?
Začalo se jezdit na puťáky, kde se soustředilo (podle mého názoru) to zlaté jádro a opravdu plno dobrých kamarádů.

Zpět na