Klubovny, skladiště a působiště v běhu času

Kdo je kdo a kde je ukryt Čibu?
žluťák
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON stř led 28, 2009 20:39
CONTACTCOLON

Klubovny, skladiště a působiště v běhu času

Příspěvekod žluťák » sob kvě 09, 2009 10:53

Tak ještě jedna věc, která mi není úplně přesně známa a třeba bude zajímat i někoho dalšího jsou historická místa, kde jsme jako skupina působili.
Já tedy jistě vím, že když jsem přišel v září 1979 poprvé na Bošán byla loděnice ukotvena pod Vyšehradskou skálou. Na Císařský louce byla nějaká menší klubovna, v té době už nepoužívaná pro pravidelnou činnost.
Přes zimu jsme ze začátku měli schůzky na Břevnově v Thamově ulici v agitačním středisku a později jsme chodili do dalšího podobného střediska ve Štětkově ulici na Pankráci. Skupina kromě tábořiště na Šánu ještě využívala a snad i vlastnila (??) objekt na Kovářské (Krušné hory) kam někdy v těhle letech ještě sem tam někdo jezdil. Já tam byl až o pár let později, kdy se objekt vyklízel před tím než se prodával.
Někdy v roce 1981 (?) se začalo pracovat na přesunu loděnice na současný pozemek (ono pracovat se začalo asi dřív, ale od téhle doby to nějak registruju) což byla při prvních návštěvách jen neutěšená hromada navážky a dnešní loděnici nepřipomínala ani náhodou. Vybavuje se mi převoz staré loděnice pomocí tlačáku což byla obrovská akce a pro nás veliká šou. Pak vyměřování základů nové budovy pomocí hadicové vodováhy u které mi nějakou dobu trvalo něž jsem pochopil princip. Starou loděnici pod Vyšehradem si mohou nový členové přestavit poměrně lehko, protože komplexy v té současné jsou přenesené objekty z té pod Vyšehradem, stejně tak střecha nad přístřeškem vedle hřiště.
Nepamatuju si kdy jsme se přesunuli na současný Bošán trvale včetně zimních schůzek, ale myslím tak 1983, že to už bylo.
No tak od pamětníků by jsme mohli třeba vydolovat další informace o Cindě a o jejím využití a pak případně jiná historická místa, kde se Šánovci v průběhu let pravidelně scházeli.

Iva Urbanová
PříspěvkyCOLON 11
RegistrovánCOLON stř pro 17, 2008 21:29

Příspěvekod Iva Urbanová » pát kvě 15, 2009 16:05

Ahoj. Tak takto jsem si nějak představovala popsat naše působení na různých místech Prahy. Nejsem schopna potvrdit roky přesunů a pobytů, ale jinak to souhlasí. V počátcích skupiny se konaly schůzky ještě ve staré klubovně ve Šlikově ulici. Já jsem tam byla jen párkrát, pamatuji si jen, že ten starý dům s pavlačema na mě působil jaksi tajemným dojmem. A ještě se mi vybavuje Kajetánka. Tam se určitě konalo výroční setkání ( podzim 73, nebo jaro 74), možná tam proběhlo i pár schůzek některého z oddílů. V usedlosti Kajetánka býval Dům dětí, dnes je dům téměř v rozvalinách. Bejby

Igor
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON sob led 03, 2009 18:03

Příspěvekod Igor » stř čer 10, 2009 20:46

Šlikovka, to byla klubovna jak z Foglarových knížek. Sama Šlikova ulice v Břevnově stoupá do kopce. Skoro uprostřed toho stoupání se vlevo vešlo do domu. Domem se prošlo na nevelký dvorek. Dvorek byl lemován několika patry pavlačí, jen v čelní straně o pár mertů nad dvorkem byl malý domeček. Vedly k němu úzké schody. Po otevření dveří se vešlo do malé předsíňky kde byl špalek na štípání dřeva do kamen. Z předsíňky se vcházelo do dvou místností, ta menší měla okno do dvora. Pamatuji si do dnes na šero zimních odpolední a černo večerů, podivnou a až magickou vůni tohoto domečku, která spojovala vůni vlhkého zdiva a čoudících kamen. Pro mne byla Šlikovka kouskem Stínadel.

vyzvědač
PříspěvkyCOLON 4
RegistrovánCOLON pát kvě 29, 2009 9:04

První klubovna

Příspěvekod vyzvědač » pát črc 10, 2009 18:17

Uplně první klubovna byla v dnešní Verdunské ulici v Praze 6.Byla to sklepní místnost. Některé schůzky v období 68-69 se konaly v atelieru Jurgena v ulici Nikoly Tesly.Pak následovala Šlikovka.

Zpět na