Do začátku prvního turnusu tábora zbývá 37 dní!
Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 58 dní!
Naše devítka.
  1. Popis
  2. Bokorys
  3. Půdorys
  4. Lavičky
  5. Přední komora
  6. Zadní komora
  7. Přední kování
  8. Zadní kování

Popis:

Naše skupina měla jako základní výcvikové plavidlo klasickou dřevěnou pramici, ale protože se nám tyto lodě začaly postupem času rozpadat a nové se už nevyráběly, byli jsme postaveni před rozhodnutí, jaké lodě budeme nadále používat. V té době byly na trhu pouze laminátové pramice Sázava a podobné typy, které nám nevyhovovaly, proto jsme se rozhodli pro stavbu kopyta na 9-ti kánoe.

Kopyto je pozitivní se základní žebrovou konstrukcí pokrytou lištami. Povrch kopyta tvoří 1 vrstva epoxydové pryskyřice a skelné tkaniny s gramáží 206 g/m2.

Vlastní kánoe je 6,2 m dlouhá loď se čtyřmi lavičkami a místem pro aktivního kormidelníka a váží 80-90 kg. Trup je postaven z laminátu, který se skládá ze čtyř vrstev skelné tkaniny 500 g/m2, jedné vrstvy tkaniny 206 g/m2 a polyesterové pryskyřice. Dno skořepiny je vyztuženo plochou bublinou se žebry, kterou tvoří 6 kusů elektroinstalačních lišt vložených mezi vrstvu laminátu. Přední i zadní paluba je vyříznuta z vodovzdorné překližky tloušťky 10 mm. Lavičky jsou složeny z hoblovaných prken spojených svlakem. Vnější i vnitřní obšívka (bortové latě) jsou ze smrkových lišt. Zadní zrcadlo je vyrobeno ze širokého dubového prahu. Proti potopení je loď chráněna výplní přední i zadní komory z PET lahví. K upevnění lana slouží přední a zadní kování. Celý vnější povrch skořepiny a veškerá výdřeva je chráněna nátěrem ze syntetické barvy.

Tuto loď používáme pro základní vodácký výcvik všech věkových kategorií od roku 1983. Je velmi rychlá, ale i velmi točivá, což umožňuje ji použít zejména na klidné vodě, ale s úspěchem jsme s ní absolvovali i sjezd několika českých řek. Zrcadlo na zádi lodi umožňuje upnutí přívěsného lodního motoru (aktuálně např. Merkur 8HP, Selva 5HP, Tohatsu 5HP, dříve třeba Crescent 3.9 HP, Větěrok 8 HP, Moskva 10 HP a Merkur 9 HP)

Bokorys:

Bokorys.

Půdorys:

Půdorys.

Lavičky:

Lavičky.

Přední komora:

Přední komora.

Zadní komora:

Zadní komora.

Přední kovaní:

Přední kování.

Zadní kování:

Zadní kování.